sobota
17
listopad

XIII.Století

Start:
20:00
Předprodej:
350,-
  • #rock

Pro všechny fanoušky gothického rocku přinášíme koncert fenomenální kapely XIII. STOLETÍ.

XIII.STOLETÍNa jejich vystoupení zazní všechny oblíbené singly, které vyšli v průběhu jejich téměř třicetiletého působení na hudební scéně. Máte se na co těšit! Tohle je koncert pro opravdové fanšmekry.


Kapela vznikla roku 1990 z punkové kapely HNF (Hrdinové nové fronty) a své první album Amulet vydali o dva roky později. V různých obměnách sestavy doposud natočila a vydala 10 řadových alb, 2 záznamy koncertů (Nocturno, Live in Berlin) a tři kompilace (Karneval, 2CD Ritual, 3CD Horizont události). Album Horizont události obsahuje mimo skladeb skupiny a nových skladeb Faust a Bohové na strojích i skladatelskou tvorbu Petra Štěpána — scénickou hudbu k divadelním hrám a elektronický projekt Hindenburg. U příležitosti oslav výročí pětadvaceti let fungování XIII. století 5. února 2016 vydalo studiové album s názvem Intacto. Dle slov Petra Štěpána by mělo Intacto být poslední studiovou deskou skupiny. 21. října 2016 vyšel desetialbový box, pojmenovaný Pandora. Exkluzivně k jeho vydání skupina v červnu téhož roku dodatečně ve studiu natočila dvě nové, bonusové skladby- Nový věk temnoty a Evropa.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace